wtorek, 6 października 2015

"Przejawiam siebie, płynąc z radosnym nurtem życia" - pozytywne myślenie

Pozytywne myślenie - klucz do sukcesów. To ono daje nam motywację do zdobywania upragnionych celów, realizację najskrytszych marzeń. Dzięki niemu, jesteśmy pewni siebie, a nasze samopoczucie jest bardzo dobre. Zapewne każdy z nas wie, że nauczenie się go nie jest takie proste. To tutaj znajdziecie właśnie klucz stania się optymistą!

Na czym polega pozytywne myślenie? Otóż, jest to postrzeganie świata nie w czarno-białych kolorach, tylko barwach tęczy - wiara w to, że wszystko Ci się uda, i nie ma możliwości, żeby było przeciwnie. Jeśli jesteś zakochany to wiesz, że to wiesz, że ta osoba będzie Twoja (nawet jeśli jesteś w friendzone)! Dzięki niemu, można z życia czerpać jak najwięcej. Nie obarczać się zbędnymi myśleniem, jakie to życie jest ciężkie czy trudne (w końcu, ono nie składa się z samych okropnych rzeczy - szczęścia można w nim zaznać więcej niż myślicie).
Wśród nastolatków coraz częściej pojawia się depresja, przez co są oni wiecznie przygnębieni, smutni oraz nie mają chęci do zrobienia czegokolwiek, nawet życia. Ludzie głośno mówią, że świat zbliża się ku upadkowi. Konflikty wojenne się nie kończą. Zaś Polacy mają tendencję do narzekania. Jak w takich okolicznościach być optymistą?  
Jak już wspomniałam, takie myślenie nie jest proste do wyuczenia się. Poniżej prezentuję, sposoby oduczenia się pesymizmu.
- nie przejmuj się opinią innych, mało znanych Ci osób 
- uśmiechaj się do innych (nawet jeśli nie masz na to ochoty)
- ciesz się z każdego sukcesu, nawet jeśli jest niewielki
- bądź sobą
- staraj się nie słuchać jak ludzie narzekają
- skupiaj się na rzeczach, których pragniesz
- jak najczęściej rób to co kochasz
- niech słuchaj narzekających osób
- oddal od siebie złe myśli, przyciągając do siebie miłe wspomnienia z przeszłości lub wyobrażaj siebie w przyszłości jako tego, który  zdobył wszystko!
- chodź z podniesioną głową i pewnym siebie krokiem
- masz doła? Smutno Ci? Napisz na kartce rzeczy, które sprawiają, że jesteś szczęśliwy. Następnie zrób coś z tej listy. 
- każdego wieczoru spisz jak najwięcej pozytywów z całego dnia

Najważniejszą zasadą nauki tego jest nie poddawać się. Nawet jeśli miałoby to trwać tygodniami - uda wam się w końcu osiągnąć pozytywne myślenie. 


"Optymiści mają w życiu dużo prościej nie dostrzegają negatywnych zdarzeń w drodze do swojego celu, nie trafiają więc jako porażki do ich świadomości. Dzięki temu wokół siebie mają dużo więcej przyjaznych im ludzi, co sprawia, że szybciej i sprawniej przeskakują kolejne etapy swoich zadań – zarówno zawodowych jak i prywatnych. Osoby cieszące się życiem myślą dużo szybciej i efektywnej. Dzieje się tak dlatego, że gdy masz pozytywne podejście Twój mózg produkuje więcej hormonów, które wpływają na naturalna kreatywność, czujność i uwagę. To sprawia, że jesteśmy bardziej twórczy, szybciej podejmujemy decyzje i rozwiązujemy sprawy."


2 komentarze:

  1. Pozytywne myślenie jak najbardziej jest nam potrzebne jednak czasami sie po prostu nie da.
    http://blekitnypamietnik.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  2. Pozytywne myślenie to niekoniecznie klucz do sukcesu, bo to równie dobrze można by powiedzieć, że na szczęście mamy w tym gotowy wzór ;) Na pewno jednak jest motorem działań. Prawdę mówiąc, zawsze w jakiejś mierze pozytywnie myślimy, będąc pewnymi siebie w niektórych kwestiach jak np: mycie zębów. Biorąc szczoteczkę do ręki nie zastanawiam się, czy mnie odrzuci. Po prostu biorę sprawy w swoje ręce i przechodzę do rzeczy. A zaczyna się od pozytywnego myślenia. Może śmieszny przykład do zobrazowania z pozoru, ale tak właśnie jest z naszymi codziennymi zmaganiami ;)

    Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń

Za każdy komentarz bardzo dziękuję!
Bądź na bieżąco, obserwując mój blog!
Chcesz abym poruszyła pewien temat? Zaproponuj go w komentarzu. ;)